4-durum-fiber-bez

Toptan Mikrofiber Bez Nedir?

Toptan mikrofiber bezler, temizlik yapanların en sık kullandığı özel yapılı bezlerdir. Yapımında kullanılan polyester ve polyamid maddeleri sayesinde iz bırakmayan, tozları kolayca alan ve deterjansız temizlik imkanı sunan mikrofiber bezler temizlik şirketlerinin bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Cam temizlemeden otomobil parlatmaya kadar pek çok alanda yaygın olarak kullanılan toptan mikrofiber bez siparişi, Birlik Kapitone aracılığı ile uygun fiyatlara yapılabilir.

Toptan mikrofiber bez temizliğin her alanında kullanılan ve sağladığı kolaylık nedeniyle tercih edilen özel bir bezdir. İçinde bulunan polyester ve polyamid maddeleri sayesinde diğer bezlere göre daha fazla su hapseder ve temizliğin daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur.

Toptan mikrofiber bezin sağladığı bir diğer avantaj da ekstra deterjan gerektirmeden derinlemesine temizlik yapmaya izin vermesi ve sağlık açısından risk taşımamasıdır. Günümüzde gelişmiş bir teknoloji kullanılarak üretilen toptan mikrofiber bezler, klasik temizlik işlerinin yanı sıra temizlik şirketleri tarafından da yaygın olarak tercih edilir. Bu bezlerin bu kadar popüler olmasının temel sebebi ise tasarım ve yapım aşamalarında diğer bezlere göre büyük farklılık göstermesidir.

Toptan mikrofiber bezler özel olarak tozları hapsetmek için tasarlanmış bezlerdir, bu nedenle bez üzerindeki gözenekler oldukça küçük ve fazladır. Elbette mikrofiber bezlerin beklentiyi karşılaması için mutlaka kaliteli olması ve %100 mikrofiber özellikte olması gerekir. Kaliteli toptan mikrofiber bezler sayesinde kir ve toz gözeneklere hapsolur, geride parlak ve temiz yüzeyler kalır. Bu nedenle özellikle toptan mikrofiber bez siparişi verirken kaliteli ve güvenilir markalardan alışveriş yapılması önerilir.

Toptan Mikrofiber Bezin Kullanım Alanları Nelerdir?


Tablet

Mutfak

Cam

Enstrüman

Bilgisayar

Projektör

Banyo

Araba

Gözlük

televizyon

Kamera

Telefon

Toptan mikrofiber Bez Çeşitleri

Temizlik işlerini kolaylaştırarak hızlandıran ve insanları deterjan  kullanmaktan kurtaran toptan mikrofiber bez siparişi vermeden önce, kullanım alanına özel tercihler yapabilirsiniz. Kendi içinde pek çok çeşidi olan toptan mikrofiber bezleri yüzeye en uygun şekilde tercih ederek temizliğin kalitesini artırabilirsiniz.

Toptan mikrofiber bezler şu şekilde sınıflandırılabilir:

 • Toptan mikrofiber cam bezi;
 • Toptan mikrofiber mutfak bezi
 • Toptan mikrofiber bulaşık bezi
 • Toptan mikrofiber genel temizlik bezi
 • Toptan mikrofiber yer bezi
 • Toptan mikrofiber oto yıkama bezi
 • Toptan mikrofiber oto cam bezi
 • Toptan mikrofiber optik temizleme bezi
 • Toptan mikrofiber halı ve koltuk bezi
 • Toptan mikrofiber makyaj temizleme bezi

Siz de kullanım alanına ve kurulama özelliğine göre değişkenlik gösteren kaliteli toptan mikrofiber bez siparişleri için Birlik Kapitone adresini tercih edebilir, sağlıklı temizlik seçimleri yapabilirsiniz.

4-durum-fiber-bez-cesit

Toptan Mikrofiber Bez Kullanımı Nasıl Olmalı?

Toptan mikrofiber bezler temizliğin daha kolay ve hızlı tamamlanmasını sağlar, sahip olduğu özel yapı sayesinde hem kuru hem de nemli ortamlar için uygun olan bu bezler leke çıkarma konusunda uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Genellikle zemin temizliği ve leke çıkarma gibi durumlarda toptan mikrofiber bez kullanımının nemli olması gerekir, özellikle toz alma işlevi için ise kuru kullanım önerilir. Genel temizlik sırasında toptan mikrofiber bez kullanırken ekstra temizlik malzemesi uygulamaya gerek olmaz ve bu durum temizlik maddelerindeki kimyasallardan etkilenme riskini önler. Bütün bunlarla birlikte, toptan mikrofiber bez hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın ilk kullanımdan önce bezin mutlaka yıkanması gerekir.

Toptan mikrofiber bezlerin kullanımı bez tipine ve kullanım alanına göre şu şekilde özetlenebilir:

 • Mutfak bezi; üstün su tutma kapasitesine sahip olan ve kendi ağırlığının 10 katına kadar su tutan bezlerdir. Özellikle banyo ve mutfak gibi ıslak hacimlerin temizliği için çok uygundur.
 • Cam bezi; sık iplik dokusuna sahip olan, yüksek toz itme özellikli bezlerdir. Cam ve ayna gibi yüzeyler üzerinde kullanım için idealdir.
 • Oto yıkama bezi; elyaf dokuya sahiptir ve yüzey üzerinde kalıntı veya iz bırakmadan temizlik avantajı sunar. Araç yüzeyinin parlak ve pürüzsüz şekilde temizlenmesini sağlar, cila uygulamalarında kullanılabilir.
 • Bulaşık bezi; bakteri barındırmaz ve kolay temizlik imkanı sunar. Hızlı kuruması nedeniyle bulaşıkların üzerinde kalan suları kısa sürede temizlemeye yardımcı olur.
 • Halı ve koltuk bezi; nemli kullanılır ve kumaş yüzeyler üzerindeki lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur.
 • Yer bezi; deterjan gerektirmeden zemin temizliği sağlar, temizlikten sonra kolay temizlenir ve leke tutmaz.
 • Optik temizleme bezi; gözle görülen ve görülmeyen minik tozlar ile partikülleri temizlemek için idealdir. Optik camlarının en ince ayrıntısına kadar temizlenmesini sağlar ve bilgisayar ekranı gibi yüzeylerde de kullanılabilir.

Toptan mikrofiber bezler, temizliğin her aşamasında sağladığı faydalar nedeniyle sıklıkla kullanılır ancak bu bezlerin kalitesi ve gerçekten mikrofiber olup olmadığı önemli bir konudur. Nitekim toptan mikrofiber bez siparişi vermeden önce hem kaliteli bir marka tercih etmeye, hem de kullanım sırasında belirtilen önerileri uygulamaya dikkat etmeniz gerekir.

Toptan Mikrofiber Bez Özellikleri Nelerdir?

sahip olduğu özelliklerdir. Toptan mikrofiber bezlerin öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • Diğer bezlere kıyasla 10 kat daha fazla toz hapseder.
 • Özel gözenekli yapısı sayesinde içinde bakteri tutmaz.
 • Tüm yüzeyler üzerinde deterjan uygulamadan kullanılabilir, bu nedenle astım gibi hastalıkları kötü yönde etkilemez, alerjen etki yapmaz.
 • Su ile temas ettiğinde çok daha uzun ömürlü olur.
 • Hem nemli, hem kuru temizlik için uygundur.
 • Doğru kullanım ile yüzeyleri çizmez ve zedelemez, bu nedenle her tür yüzey üzerinde güvenle kullanılabilir.
 • Herhangi bir temizlik ürününe gereksinim duymadan yağları çözmeye yarar.
 • Mutfak, banyo, araç, ayna gibi pek çok farklı konumda rahat bir kullanım sunar.

Her şeyin tozunu rahat rahat almaya yarayan temizlik bezleri, toptan mikrofiber bez siparişi verilerek çok uygun fiyatlara elde edilebilir. Deterjansız kullanılabilen ve toz tutmayan toptan mikrofiber bezler, çocukların ve hassas bünyelerin sağlığını düşünerek temizlik yapmanızı sağlar.

4-durum-fiber-bez-yesil

Toptan Mikrofiber Bez Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Toptan mikrofiber bez kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri bezin yıkanma, katlanma ve korunma şeklini önerildiği gibi uygulamaktır. Bez kullanımından maksimum verim almak için bu bezlerin mutlaka dörde katlanarak saklanması ve buruşturulmadan kullanılması gerekir. Dörde katlama şekli tozların daha iyi hapsedilmesine olanak tanıdığından temizliğin daha etkili olmasını sağlar. Ayrıca bezleri buruşturarak kullanmak işlevini gerçekleştirememesine sebep olduğundan, toptan mikrofiber bez kullanımının yüzeye göre tercih edilmesi de bir diğer önemli konudur. Örneğin; zemin temizliği sırasında toptan mikrofiber bezlerin tek katlı olacak şekilde kullanılması oluşabilecek çizilme gibi deformasyonların önceden önlenmesini sağlar.

Bununla birlikte, temizlik sonrasında bezlerin nasıl saklandığı ve temizlendiği konularında da dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunur. Toptan mikrofiber bezlerin kullanımında herhangi bir ek temizlik malzemesine gereksinim duyulmadığından, temizlikten sonra bezleri sadece su ile yıkamak yeterlidir. Tercihen ılık veya soğuk su üzerinde bekletilen bezler bir süre sonra içine hapsettiği toz ve kirden arınmış olur. Daha sonra durulayarak kurumasını beklemek ve dörde katlayarak saklamak en idealidir. Ancak toptan mikrofiber bezlerin diğer çamaşırlarla karıştırmamak şartıyla, çamaşır makinesinde yıkanması da mümkündür. Soğuk veya ılık bir yıkama programında yıkanan toptan mikrofiber bezler, doğal kurumaya bırakılarak saklanabilir.

Hem ıslak hem kuru temizlik için uygun olan toptan mikrofiber bez siparişini Birlik Kapitone aracılığıyla hemen verebilir ve zahmetsiz bir temizlik keyfine sahip olabilirsiniz. Doğru kullanım önerilerini uyguladığınız Birlik Kapitone toptan mikrofiber bez ürünlerini uzun süre sağlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.